ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
O projektu
O projektu

O projektu

Zde se nacházíte: Domů / O projektu

O projektu

V rámci programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika začala v září 2016 realizace projektu „GrünRaum“, jehož cílem je využít vzrůstajícího zájmu o zahradní turismus a využít velký potencionál přírodního a kulturního bohatství zahrad a dalších zelených prostor na jižní Moravě, Vysočině a v Dolním Rakousku. Na projektu se podílejí Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o., spolek Die Gärten Niederöstereichs, škola IMF FH Krems jako projektoví partneři a Vysočina Tourism s Niederösterreich Werbung jako strategičtí partneři. Cílem je také trvale udržitelný rozvoj přeshraničního turismu.

Společný projekt „Grünraum“, jehož realizace je plánována na roky 2016-2019, podpoří vzájemnou výměnu zkušeností a znalostí mezi partnery. Budou vytvořeny společné nabídky a poté propagovány nejen mezi odbornou, ale především širokou veřejností doma i v zahraničí. Vzniká také společná přeshraniční síť partnerů, která bude aktivně na kvalitativním rozvoji nabídek zahrad a parků spolupracovat.

Díky tématu zahrad se podaří objevit společnou historii a kulturu, a rozvíjet toto bohatství trvale a udržitelně pro další generace. Pro tyto účely připraví vysoká škola IMC FH Krems jako odborný partner studie k tématice nabídky a poptávky v oblasti zelených prostor. Tyto výsledky budou shrnuty v manuálu pro atraktivity zelených prostor, jak lépe zpřístupnit a zažít kulturní a přírodní bohatství historických zahrad a parků.

Projekt ATCZ71 GrünRaum byl zvolen do galerie nejlepších evropských projektů

Jako jediný zástupce programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika je projekt GrünRaum zařazen do souboru inspirujících projektů zaměřených na rozvoj kulturní dědictví v rámci programů Interreg při příležitosti Evropského roku kulturního dědictví 2018.

Projekt je uveden v e-booku Connecting Cultures, Connected Citizens, byl prezentován během výstavy v Bruselu a také měl svou prezentaci na konferenci 5. 12. 2018 ve Vídni.

_________________________________

O aktivitách projektu informují projektoví partneři na svých webových stránkách nebo na programové stránce projektu http://www.at-cz.eu/grunraum.

Kontakty:

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o., Radnická 2, 602 00 Brno, kontaktní osoba za projekt: Monika Hlávková, hlavkova@ccrjm.cz, +420 542 210 088

Die Gärten Niederösterreichs, Niederösterreich-Ring 2, Haus C, 3100 St. Pölten, kontaktní osoba za projekt: Sandra Litschauer, office@diegaerten.at

IMC Fachhochschule Krems, Institut International Business, 3500 Krems a. d. Donau, kontaktní osoba: Claudia Bauer-Krösbacher, office.iib@fh-krems.ac.at

Zahrady katalogu

Zahrady, parky a další zajímavá místa s krásnou přírodou jsou jedinečným přírodním a kulturním bohatstvím příhraničního regionu Jižní Morava, Vysočina a Dolní Rakousko. Vydejte se spolu s námi po stopách příběhů těchto míst, objevte jejich zapomenutou historii i současnou krásu. Tato místa jsou skvělým místem pro odpočinek i zdrojem inspirace, pro děti hřištěm i školou.

Vezměte svou rodinu a přátele na výlet a pojďte s námi do zahrad a parků!

Mapa zahrad

Jižní Morava

60 zahrad